MAE confirmă moartea unui ostatic cu dublă cetățenie, israeliană și română, în Fâșia Gaza

MAE confirmă moartea unui ostatic cu dublă cetățenie, israeliană și română, în Fâșia Gaza
Ambasada României la Tel Aviv menține contactul cu autoritățile israeliene
Ministerul Afacerilor Externe a transmis, sâmbătă, că autorităţile israeliene au informat cu privire la decesul unei persoane cu dublă cetăţenie, israeliană şi română, ostatic în Fâşia Gaza, potrivit Știrilor TVR.
"În continuarea precizărilor transmise de către Ministerul Afacerilor Externe în contextul situației de securitate din Statul Israel și Fâșia Gaza, precizăm că autoritățile israeliene au informat cu privire la decesul unei persoane cu dublă cetățenie, israeliană și română, ostatic în Fâșia Gaza" transmite sursa citată.
Ministerul Afacerilor Externe transmite condoleanțe familiei îndoliate.
În prezent, trei persoane cu dublă cetățenie, israeliană și română, se mai află ostatice în Fâșia Gaza, context în care Ministerul Afacerilor Externe reiterează necesitatea eliberării tuturor ostaticilor din Fâșia Gaza.
Ambasada României la Tel Aviv menține contactul cu autoritățile israeliene.
Citește și:
- 20:17 - Cristian Rizea, acuzații la adresa unui controversat om de afaceri din Constanța, după un incident petrecut la Monte Carlo
- 18:33 - Primele avioane cisternă ale SUA au ajuns în România - VIDEO
- 11:01 - Amenzi de circulație plătite pe loc, prin cod QR generat de polițiști
- 10:23 - Când ajung echipamentele militare americane la baza Mihail Kogălniceanu
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News











