Advertising
Ungaria scoate din nou carburanți din rezerva strategică! Premierul Peter Magyar anunță măsuri de urgență după prima ședință de Guvern

Peter Magyar (Profimedia)
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 07:54
Noul Executiv al Ungariei, condus de Peter Magyar, a anunțat că va utiliza din nou rezerva strategică de carburanți, pe fondul problemelor legate de aprovizionare și al situației economice complicate moștenite de la fostul guvern.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
- 07:49Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, anunță că va demisiona și va convoca alegeri anticipate
- 07:43Venezuela, zguduită de un nou cutremur în timpul operațiunilor de salvare după seismele de miercuri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























