Advertising
Romprest a pierdut procesul cu Primăria sectorului 1 pentru contractul de milioane de euro

Romprest
Scris deRealitatea de Teleorman
Publicat8 mai 2026, 22:24
Sursărealitatea.net
O nouă înfrângere în instanță pentru compania de salubritate Romprest, aflată în conflict deschis cu Primăria Sectorului 1. Magistrații de la Tribunalul București au respins solicitarea companiei de a bloca decizia Consiliului Local de încetare a contractului de salubrizare. Realitatea Plus a solicitat un punct de vedere operatorului, dar până la difuzarea știrii nu a primit nicio reacție.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:11 Când va decide Germania dacă introduce sau nu serviciul militar obligatoriu
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























