Advertising
Primăriile pot elimina urșii care intră în localități, dar autoritățile spun că intervențiile sunt greu de făcut

urs
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 09:45
În ultimele zile, tot mai mulți urși au fost observați în apropierea zonelor locuite, iar oamenii spun că trăiesc cu teamă. Într-un sat din județul Bistrița-Năsăud, unde o femeie și-a pierdut viața după atacul unei sălbăticiuni, localnicii sunt în alertă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:50Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
- 07:49Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, anunță că va demisiona și va convoca alegeri anticipate
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























