Percheziţii în Teleorman şi Gorj. Ce căutau poliţiştii

Percheziţii în Teleorman şi Gorj. Ce căutau poliţiştii
Dosar penal de înșelăciune, fals în înscrisuri sub semnătura privată și uz de fals
Două persoane au fost reținute într-un dosar penal de înșelăciune, fals în înscrisuri sub semnătura privată și uz de fals. Poliţiştii au făcut percheziţii în judeţele Teleorman şi Gorj.
Potrivit IPJ Teleorman, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, sprijiniți de polițiști de ordine publică, au efectuat şase percheziții domiciliare pe raza județelor Teleorman și Gorj.
„Au fost puse in executare patru mandate de aducere fata de 4 persoane, toate din județul Teleorman, iar fata de doua dintre acestea a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore. Totodata, au fost ridicate mai multe înscrisuri de interes, polițiștii desfășurând toate activitățile necesare asigurării probatoriului in aceasta cauza”, se arată într-un comunicat remis de IPJ Teleorman.
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News











