Actualitate· 1 min citire

O fetiță de 10 ani, rănită din neglijență

accident_autostrada

accident_autostrada

Realitatea de Teleorman
Scris de Realitatea de Teleorman Publicat: 6 oct. 2019, 12:59

O fetiță de 10 ani a fost rănită din cauza neglijenței unui șofer auto. Totul s-a întâmplat ieri dimineață pe strada Oltului din municipiul Roșiorii de Vede.

Potrivit polițiștilor, conducătorul unui autoturism, un bărbat în vârstă de 39 de ani din orașul Roșiorii de Vede, nu s-a asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers spre stânga, fiind acroșat de un autoturism condus regulamentar de către un bărbat în vârstă de 44 de ani, domiciliat în comuna Măldăieni.În urma impactului a rezultat rănirea unei pasagere din autoturismul condus regulamentar, o minoră de 10 ani, aceasta fiind condusă la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Rezultatul testării cu aparatul alcooltest a fost negativ în cazul ambilor conducători auto. În cauză, polițistii din cadrul Biroului Rutier Roșiori de Vede au întocmit dosar penal.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate