Advertising
Minerii ies din nou în stradă după anunțul concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia

Proteste mineri
Scris deRealitatea de Teleorman
Publicat30 mar. 2026, 07:53
Sursărealitatea.net
Minerii vor protesta astăzi în stradă. Totul vine după amenințările cu concedierile. Pe data de 1 aprilie, aproape 1.500 de angajați de la Complexul Energetic Oltenia își vor pierde locurile de muncă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 22:22Rezultate Loto duminică, 14 iunie 2026. Reportul la Loto 6/49 a depășit suma de 6 milioane de euro
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























