Fotbalist de Liga 1, depistat la volan sub influența substanțelor psihoactive

Fotbalist de Liga 1, depistat la volan sub influența substanțelor psihoactive
Care a fost reacția clubului
Un jucător din lotul FC Hermanstadt, pregătit de Marius Măldărăşanu, a fost testat pozitiv la benzodiazepină, de către poliţiştii rutieri în timp ce se afla la volan.
AFC Hermannstadt vă transmite următoarele: fotbalistul FCH a fost oprit şi apoi testat de poliţiştii rutieri joi, 4 aprilie, în jurul orei 15:00, în timp ce se afla în trafic cu maşina personală; potrivit spuselor acestuia, rezultatul testării cu etilotestul a fost 0, însă la testarea pentru alte substanţe rezultatul a fost unul pozitiv; se pare că substanţa respectivă (Benzodiazepină) este una care se regăseşte în medicamente; potrivit fotbalistului nostru, acesta nu ar fi consumat nici un medicament sau o substanţă interzisă; fotbalistul nostru a contestat rezultatul testării respective şi aşteaptă acum cu încredere rezultatul unei alte testări efectuate la un laborator de specialitate", se arată în comunicatul echipei sibiene.
Jucătorul în cauză ar fi Alexandru Uțiu, unul dintre portarii echipei sibiene, potrivit Ora de Sibiu.
Acesta e rezervă la Sibiu, nu a prins minute în Superliga în acest sezon. Hermannstadt a emis un comunicat prin care a transmis că jucătorul a fost depistat cu Benzodiazepină, însă nu i-a dat numele fotbalistului.
Citește și:
- 19:00 - Mesaj de luptă din tabăra României: Radu Drăgușin anunță un meci de foc la Istanbul
- 18:21 - Avertisment de la Kelemen Hunor: România nu își permite un guvern minoritar
- 17:42 - Donald Trump, ținta ironiilor în Iran: caricaturi și acuzații de manipulare
- 17:26 - Iran respinge planul de pace al lui Donald Trump: „Noi decidem când se termină războiul”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News










