Filmul Moromeții 2 va putea fi văzut la Videle

morometii-2-still-02-photo-by-vlad-cioplea
În Casa de Cultură de la Videle va avea loc proiecția peliculei filmate în județul Teleorman, bazată pe cartea omonimă a scriitorului teleormănean, Marin Preda.
După eșecul proiecției de la Alexandria, Caravana Moromeții 2 încearcă o revanșă în orașul Videle. Acolo, însă, există o Casă de Cultură, așa că probabil condițiile de vizionare vor fi mult mai bune decât cele de la Sala Polivalentă din Alexandria.Proiecție va avea loc chiar pe data de 1 Decembrie, de la ora 18.00, iar doritorii vor putea procura biletele de la casieria Casei de Cultură din Videle.
Moromeții 2
s-a lansat oficial în cinematografele din întreaga țară vineri,
16 noiembrie
, și a adus după primul weekend peste
52.000 de spectatori
în sălile din peste 50 de orașe. Cel mai așteptat film al anului devine astfel și cel mai mare succes de casă românesc din ultimii 25 de ani,
până acum un număr total de
70.878 de spectatori
urmărind filmul.
Citește și:
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
- 07:52 - De ce anvelopele All Season nu sunt bune pe zăpadă
- 07:40 - LOTO - Extragere Specială 22 februarie 2026.Peste 10 milioane de euro în joc la Joker
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News






_4f88515c25_a3b9209761.webp)




