Explozie la Cluj - O persoană a murit, cel puțin doi răniți cu arsuri grave
10 dec. 2021, 08:32
Actualizat: 10 dec. 2021, 08:32

Explozie la Cluj - O persoană a murit, cel puțin doi răniți cu arsuri grave
Articol scris de Scris de Realitatea de Teleorman
Explozie puternică urmată de incendiu, la Cluj
O explozie puternică a avut loc pe strada Dunării din Cluj, vineri dimineață. Bubuitura a fost urmată de un incediu puternic și Pompierii dar și SMURD au intervenit cu echipaje de urgență. Cel puțin două persoane au fost rănite și o a treia a fost găsită carbonizată.
UPDATE - O persoană a murit și a fost găsită complet carbonizată de către pompieri.
Explozia a afectat imobilele din jur pe o distanță de 30m, există geamuri sparte la mai multe locuințe. 30 de pompieri se află la locul exploziei. Incendiul a fost stins.
O explozie puternică, urmată de un incendiu a avut loc vineri dimineața pe strada Dunării din Cluj-Napoca.
Vezi video AICI
Citește și:
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News











