Cristina Neagu, sancționată de Comisia de Disciplină a Federației Europene de Handbal

Cristina Neagu, sancționată de Comisia de Disciplină a Federației Europene de Handbal
Neagu a primit o amendă de 4.000 de euro
Comisia de Disciplină a Federaţiei Europene de Handbal a sancţionat-o pe jucătoarea română Cristina Neagu cu o amendă de 4.000 de euro.
Asta după criticile formulate de ea la adresa arbitrajului după meciul dintre CSM Bucureşti şi formaţia daneză Team Esbjerg, din 7 mai, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.
Potrivit Agerpres, Neagu poate depune apel în termen de şapte zile la Comisia de Apel a Federaţiei Europene de Handbal.
Este vorba despre meciul în care CSM Bucureşti a ratat calificarea la turneul Final4 al Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a fost învinsă de echipa daneză Team Esbjerg cu 33-31.
Citește și:
- 20:28 - Rezultate LOTO joi, 12 martie 2026. Numerele extrase la Loto 6/49, Joker și Noroc
- 19:34 - Zelenski își pierde răbdarea: negocierile de pace stagnează, iar tensiunile cu aliații cresc
- 18:56 - Guvernul caută soluții pentru stoparea scumpirii carburanților. Redeschiderea rafinăriei Petrotel, printre scenarii
- 17:59 - Orbán acuză presiuni din partea Ucrainei: „Mi-au amenințat familia”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News











