Cristian Rizea, dezvăluiri explozive despre „lordul drogurilor” din Republica Moldova – VIDEO

Cristian Rizea, dezvăluiri explozive despre „lordul drogurilor” din Republica Moldova – VIDEO
Fostul deputat Cristian Rizea a lansat o serie de acuzații la adresa președintei Republicii Moldova, Maia Sandu
Fostul deputat Cristian Rizea a lansat o serie de acuzații la adresa președintei Republicii Moldova, Maia Sandu, susținând că autoritățile ar permite unor persoane cu dosare penale să rămână în libertate. Rizea l-a indicat, în mod special, pe Oleg Pruteanu, cunoscut drept „Borman”, despre care afirmă că ar fi implicat în trafic de droguri și ar fi vizat de investigații în mai multe state europene.
Rizea a susținut că Pruteanu și un apropiat al acestuia, Ion Șolțanu, ar beneficia de protecție din partea unor structuri din Republica Moldova, în ciuda condamnărilor din străinătate și a acuzațiilor grave care li se aduc.
Fostul deputat a criticat-o pe Maia Sandu pentru modul în care ar gestiona aceste cazuri și a reluat acuzațiile privind propria sa expulzare din Republica Moldova, pe care o consideră ilegală.
Declarațiile lui Cristian Rizea nu au fost deocamdată comentate de autoritățile de la Chișinău.
Citește și:
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News











