Advertising
Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”

Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”
Scris de Realitatea de Teleorman Publicat: 21 iun. 2023, 10:26
Fostul ministru al Energiei, deputatul Virgil Popescu anunță că vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor şi că România va avea surplus de gaze naturale, practic dublându-şi producţia cu mult peste necesarul actual al consumului intern, astfel că ţara noastră va deveni un furnizor de securitate energetică regională.
Citește și
- 08:34Declarație explozivă a lui Trump despre Iran: „Fac ce trebuie făcut, indiferent de consecințe”
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
- 08:04Donald Trump amenință țările NATO care nu au susținut operațiunea SUA împotriva Iranului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News

























