Advertising
LIDERUL AUR, GEORGE SIMION: NE EXPRIMĂM DEZACORDUL PENTRU FELUL ÎN CARE ESTE TRATATĂ OPOZIŢIA ÎN PARLAMENTUL ROMÂNIEI

LIDERUL AUR, GEORGE SIMION: NE EXPRIMĂM DEZACORDUL PENTRU FELUL ÎN CARE ESTE TRATATĂ OPOZIŢIA ÎN PARLAMENTUL ROMÂNIEI
Scris de Realitatea de Teleorman Publicat: 26 feb. 2025, 08:05
Preşedintele AUR, George Simion, şi-a exprimat, marţi, în plenul reunit al celor două Camere ale Parlamentului, dezacordul pentru felul în care este tratată opoziţia în Parlament, precum şi faţă de calendarul "fără precedent" stabilit pentru dezbaterea şi votul pe moţiunea de cenzură intitulată "Premierul NORDIS trebuie să plece, românii s-au săturat de umilinţă".
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























