Handbaliștii de la CSM Alexandria au debutat cu dreptul în noul sezon regulat din cadrul Ligii Naționale de Handbal Masculin. Elevii lui Liviu Candidatu au câștigat meciul contra celor de la  Steaua București la o diferență de 11 puncte.

CSM Alexandria a câștigat lejer meciul împotriva adversarilor de la Steaua București. În primul meci din acest sezon competițional, alexăndrenii s-au desprins de adversari după primele 15 minute de joc. Așa se face că la pauză tabela arăta o diferență de 11 puncte pentru oaspeți, 18-7.

Partida dintre CSM Alexandria și CSA Steaua București s-a încheiat cu scorul de 34-23. Echipa de handbal masculin CSM Alexandria joacă în Divizia A, Seria B din cadrul Ligii Naționale și, după primul meci disputat se află la o diferență de un punct de peimele două clasate în grupă.

Articolul precedentAdrian Florescu: „Dăncilă e încremenită într-un proiect”
Articolul următor23 de concurenți participă la ediția jubiliară a festivalului ”Pe deal la Teleormănel”