Turris Turnu Măgurele are un debut senzațional de sezon. Formația lui Erik Linkar are maximum de puncte după 4 etape disputate.

O nouă victorie pentru jucătorii de la Turris Turnu Măgurele. Formația din Teleorman a reușit să se impună la ”scor de neprezentare” în fața Concordiei Chiajna, o pretendentă la promovarea în Liga 1.

Echipa pregătită de Erik Linkar a intrat motivată pe terenul din Chiajna și după doar 6 minute a reușit să deschidă scorul prin Pană. Până la pauză tot teleormănenii au fost cei care au atacat, dar balonul n-a mai vrut să intre în plasă.

Și partea secundă a întâlnirii a aparținut tot formației de la Dunăre. Turnu Măgurele a reușit să mai înscrie de două ori prin Ciobanu, în minutul 73 și Turkovici în minutul 83.

În urma celei de-a patra victorii consecutive, Turris intră în lupta pentru promovarea în prima ligă.

Pentru Turris urmează ”derby-ul” județean din Cupa României împotriva celor de la CSM Alexandria. În campionat urmează un meci foarte greu. Pe terenul din Turnu Măgurele vine Farul Constanța. PArtida se dispută pe data de 1 septembrie de la ora 18:00.