Advertising
Mario Stemate, din Videle, vicecampion național la box
10 mai 2019, 23:11

box
Articol scris de Scris de Vasilescu Monica
În perioada 5-12 mai, s-a desfășurat Campionatul Național de Box – cadeți – în localitatea Târgu – Jiu, competiție la care au fost 176 de participanți. Printre aceștia a fost și un tânăr boxer din Videle, care a obținut titlul de vicecampion național. Mario Stemate a urcat pe podium, obținând medalia de argint, susținut de antrenorul său, George Cîrstică, un pofesor dedicat acestui sport, care a reușit, cu sportivii săi, numeroase performanțe pentru Videle.
Citește și:
- 18:21 - Emma Răducanu o oprește pe Sorana Cîrstea la Queen’s. Românca, învinsă în două seturi după un început dificil
- 15:51 - Shakira a umilit Italia fără să vrea! Gluma virală de la Cupa Mondială care face înconjurul internetului
- 15:34 - Alpinismul românesc înregistrează o performanță de răsunet mondial. Sportivul care a intrat în clubul select „Seven Summits”
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News

























