CĂLIN GEORGESCU, PRIMUL MESAJ DUPĂ RESPINGEREA CANDIDATURII: O LOVITURĂ DIRECTĂ ÎN INIMA DEMOCRAȚIEI DIN ÎNTREAGA LUME! ESTE DOAR ÎNCEPUTUL

CĂLIN GEORGESCU, PRIMUL MESAJ DUPĂ RESPINGEREA CANDIDATURII: O LOVITURĂ DIRECTĂ ÎN INIMA DEMOCRAȚIEI DIN ÎNTREAGA LUME! ESTE DOAR ÎNCEPUTUL
Călin Georgescu a postat, pe rețeaua X, primul mesaj după ce BEC i-a respins candidatura la prezidențiale
Călin Georgescu a postat, pe rețeaua X, primul mesaj după ce BEC i-a respins candidatura la prezidențiale.
"O lovitură directă în inima democrației din întreaga lume! Mai am un mesaj: dacă democrația va cădea în România, întreaga lume democratică va cădea! Acesta este doar începutul. Este atât de simplu!
Europa este acum o dictatură, România este sub tiranie", a scris Călin Georgescu, într-o postare pe rețeaua X.
Reamintim că Biroul Electoral Central (BEC) a anunțat, în această seară, că a respins înregistrarea candidaturii lui Călin Georgescu pentru alegerile prezidențiale. Biroul nu a oferit încă o motivare.
Potrivit calendarului alegerilor prezidențiale, cel mai târziu la data de 18 martie, candidații, partidele politice, organizațiile cetățenilor aparținând minorităților naționale, alianțele politice, alianțele electorale și alegătorii pot formula contestații la Curtea Constituțională privind înregistrarea sau respingerea înregistrării candidaturilor sau a semnelor electorale, după caz. CCR soluționează contestațiile prin hotărâri definitive, ce se comunică de îndată Biroului Electoral Central și se publică în Monitorul Oficial.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 16:14 - Ora 17:00 Decizie crucială la PSD. Liderii social-democrații din toată țara votează propunerea de retragere a sprijinului pentru guvernul Bolojan - LIVE TEXT
- 15:14 - "Actuala guvernare duce România în prăpastie" - George Simion, mesaj de ultimă oră despre haosul din Coaliție
- 14:30 - Dosarul Pfizer. George Simion, mesajul tranșant: "Niciun ban din banii românilor nu trebuie dat către creditorii care își bat joc de noi" VIDEO
- 14:24 - PSD anunță moțiunea de cenzură care cutremură puterea: „Bolojan, dacă e responsabil, ar trebui să își dea demisia!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News














