Scandal între două familii de romi din Alexandria. Un poliţist a tras cu pistolul

Scandal între două familii de romi din Alexandria. Un poliţist a tras cu pistolul
În continuare, se efectuează cercetarea la fața locului, pentru stabilirea situației de fapt
Un poliţist din Teleorman a tras cu pistolul din dotare, joi seara, pentru a aplana un conflict izbucnit între două familii, într-un cartier din Alexandria.
Potrivit unor surse locale, este vorba despre un scandal izbucnit între două familii de romi din municipiul teleormănean, protagoniştii fiind înarmaţi cu arme albe.
„La data de 17 noiembrie a.c., ora 18:17, Poliția Municipiului Alexandria a fost sesizată prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, de un cetățean din municipiul Alexandria, pentru a interveni la un eveniment.
La fața locului s-a deplasat o patrulă mixtă de ordine publică, iar în momentul în care a legitimat una dintre persoane, de sex masculin, aflată la adresa respectivă, aceasta, împreună cu alte 4-5 persoane, au devenit recalcitrante.
Pentru aplanarea conflictului, au fost executate două focuri de avertisment în plan vertical de către unul din membrii patrulei.
În continuare, se efectuează cercetarea la fața locului, pentru stabilirea situației de fapt”, transmite IPJ Teleorman.
Sursa: Realitatea de Teleorman
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News










