Advertising
INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese

84 de decese de gripă în acest sezon
Scris deRealitatea de Teleorman
Publicat5 mar. 2026, 17:36
Sursărealitatea.net
O persoană a murit săptămâna trecută în România din cauza gripei, potrivit datelor transmise joi de Institutul Național de Sănătate Publică (INSP). Astfel, numărul total al deceselor cauzate de gripă în actualul sezon a ajuns la 84.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News


























