Actualitate· 1 min citire

Cătălin Ștefănescu, Radu Muntean, Micutzu și Andreea Esca vor participa la festivalul Ideo Ideis

24 iul. 2019, 12:34
Actualizat: 24 iul. 2019, 12:34
micutzu-stand-up-comedy-26941

micutzu-stand-up-comedy-26941

Articol scris de Realitatea de Teleorman

În fiecare an, festivalul de teatru tânăr Ideo Ideis aduce la Alexandria nume importante ale scenei și televiziunii românești. Anul acesta, pe scena festivalului vor urca regizorul Radu Muntean, realizatorul Cătălin Ștefănescu, comediantul Micutzu și omul de televiziune Andreea Esca. 

9 spectacole de teatru profesionist, 9 de teatru tânăr, 5 filme noi, 24 de ateliere de educație non-formală pentru adolescenți, 16 dedicate alexăndrenilor, animații cu public și video-mapping, toate reunite sub aceeași temă: 

responsabilitatea

.Cea de-a 14-a ediție de IDEO IDEIS propune un program dens celor 200 de liceeni din festival, vizitatorilor, dar și întregii comunități din Alexandria, cu activități gândite pentru toată paleta de vârste: de la 2 ani în sus.Masterclassurile IDEO IDEIS de sâmbătă, 10 august, îl aduc din nou pe 

Cătălin Ștefănescu

 față în față cu două personalități culturale actuale: 

regizorul Radu Muntean

, al cărui film despre adolescență, Alice T., va avea o proiecție specială la festival și 

comediantul Micutzu

(Cosmin Nedelcu). Seara Povestitorilor o aduce pe 

Andreea Esca

la Alexandria, iar intervenția ei va fi precedată de o voce foarte nouă dar deja puternică care militează pentru responsabilitate în mediul online: vloggerița

Magdyz

.

Urmărește știrile Realitatea de Teleorman și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate