CSM Alexandria se îndepărtează de podium. Echipa din reședința județului Teleorman a pierdut inexplicabil partida din deplasare împotriva celor de la unirea Bâscov.

Înfrângere pentru CSM Alexandria. Formația teleormăneană a pierdut cu scorul de 2-1 partida disputată în deplasare împotriva Unirii Bâscov și a ratat astfel șansa de a urca din nou pe prima poziție în clasament.

Gazdele au deschis rapid scorul, grație lui Alexandru Trașcă. Deși au forțat, alexăndrinenii n-au reușit să egaleze. Și după pauză tot gazdele au intrat mai bine în meci, iar jocul bun de pase a dat rezultate. În minutul 56, Sebastian Ivan reușește să majoreze scorul pentru Unirea Bâscov.

Golul de onoare al CSM-ului a fost reușit în minutul 71 de Alexandru Gheorghișor.

Alexandria putea profita de egalul dintre Slatina și Progresul Spartac pentru a urca din nou pe prima poziție a clasamentului.

Rezultate și marcatori etapa 9, Liga 3, seria 3

Unirea Bascov – CSM Alexandria – 2-1 Alexandru Traşcă (4), Sebastian Ivan (56) / Alexandru Gheorghişor (71)

Sporting Roşiori – Tractorul Cetate – 1-0 Alin Roman (39)

CSM Slatina – Progresul Spartac – 2-2 Vasile Gheorghe (44), David Oprescu (59) / Lucian Acasandrei (78), Mircea Şcheau (90+6 – autogol)

Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti – 4-0 Marius Zidaroiu (9, 15), Cosmin Anton (39), Iulian Drăgan (75)

FC Voluntari 2 – CS Blejoi – 2-3 Vasile Mihai (12), Constantin Costache (78) / Ionuţ Chişi (1), Irinel Dumitru (61 – penalty), Ştefan Ghinea (72)

Universitatea Craiova 2 – FC Pucioasa – 6-1 Marius Briceag (12), Mihai Roman (30, 53, 63), Luis Niţu (32, 42)/ Narcis Marina (88)

CS Baloteşti – SR Municipal Braşov – 2-3 Constantin Greblea (49, 50) / Horia Popa (22 – penalty, 28), Eduard Renţa (33)

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Astra 2 – 1-3 Alexandru Vîrlan (49) / Dragoş Gheorghe (25), Raul Gâvîrliţă (47), Adeshina Abdul Fatai (89).

Articolul precedentSporting Roșiori bifează a doua victorie în acest sezon și scapă de ultimul loc