turris oltul

Singura echipă din județul Telorman care activează în Liga 2, Turris-Oltul Turnu Măgurele a debutat cu o victorie. Echipa patronată de fiul lui Liviu Dragnea s-a impus cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind înscrise după pauză.

Turris-Oltul Turnu Măgurele și-a făcut debutul în Liga 2 cu o victorie. Formația teleormăneană s-a impus cu scorul de 2 la 0 în fața formației Pandurii Târgu Jiu. Ambele goluri au fost înscrise după pauză de Cristian Ciobanu în minutul 48 și Florin Radu, 5 minute mai târziu.

În urma acestei victorii, echipa din Turnu Măgurele se află pe locul secund în Liga 2, la egalitate de puncte cu UTA Arad.

Turris a adus un atacant cu mare experienţă în Liga 1, este vorna despre Cristian Bud, fostul jucător al celor de la CFR Cluj.

Etapa viitoare formația din Telorman va juca în Capitală, cu Daco-Getica.

Articolul precedentUn incendiu puternic a făcut scrum un depozit de furaje VIDEO