Remiză chinuită pentru Sporting Roșiori pe propriul teren împotriva celor de la Unirea Bâscov. În urma acestui semi-eșec, roșiorenii s-au prăbușit în subsolul clamentului din Liga 3, seria 3. Echipa teleormăneană are o singură victorie în 6 meciuri.

Gazdele au deschis scorul în minutul 25 prin Hamed și păreau că se îndreaptă spre cea de-a doua victorie din acest sezon. Dacă prima repriză a fost una consistentă pentru roșioreni, în partea secundă nu s-au mai regăsit. Greșelile individuale și pasele greșite au dat curaj oaspeților care au început să preseze tot mai mult. Și presingul a dat roade odată cu penalty-ul obținut și fructificat de Adrian Iamandi în minutul 67.

Partida se putea încheia și mai prost pentru echipa din Roșiori, dar din fericire și jucătorii de la unirea au ratat foarte mult.

În urma acestui ”semi eșec”, Sporting a coborât pe ultima poziție în clasament. Având după 6 meciuri doar 4 puncte.

Rezultate și marcatori Liga 3, seria 3

CSM Alexandria – FC Voluntari 2 – 4-2 – Viorel Vâlcică (45+2, 73 – pen.), Marius Terci (50), Leonid Gherase (81) / Mihai Vasile (63 – pen., 67)

Sporting Roşiori – Unirea Bascov – 1-1 – Racho Hamed (25) / Adrian Iamandi (67 – pen.)

AFC Astra 2 – Universitatea Craiova 2 – 0-1 – Robert Petre (62)

Progresul Spartac – Olimpic Cetate Râşnov – 4-1 – Ciprian Stanciu (18), Ionuţ Tudorache (56, 78), Mircea Donca (83) / Flavius Staicu (37)

Tractorul Cetate – CS Baloteşti – 3-1 – Marian Coca (35, 65), Titu Cârstea (90+6 – penalty) / Alexandru Târnăcop (85)

SR Municipal Braşov – Flacăra Moreni – 0-1 – Claudiu Niculăescu (32)

CS Blejoi – Vediţa Coloneşti – 0-2 – Cătălin Doman (7, 18)

FC Pucioasa – CSM Slatina – 0-0